THE ETWINNING SCHOOL LABEL
Autor: Zdravko Pelivan, 18. 4. 2018.

Naša škola, OŠ kraljice Jelene jedna je od 1211 europskih škola, odnosno jedna od 40 odgojno-obrazovnih ustanova (vrtići, osnovne i srednje škole) u Hrvatskoj koja je postala nositeljicom oznake eTwinning škole (the eTwinning School Label) za školsku godinu 2018./2019.

Službeno  smo potvrđeni kao škola u kojoj se provode kvalitetni i nagrađeni eTwinnig projekti.

Ova oznaka veliko  je priznaje učiteljima iz eTwinning tima naše škole i primjer je svim školama u eTwinning zajednici.

Dodjela oznake eTwinning School Label je uvedena 2017.godine u svrhu priznavanja i nagrađivanja angažiranosti, entuzijazma i predanosti ne samo pojedinih nastavnika uključenih u eTwinning projekte, nego i  rada svih djelatnika škola, njihovih učenika i ravnatelja.

Prijava za oznaku sastojala se od dva dijela te je započela u prosincu 2017.godine odabirom svih škola koje su zadovoljavale određene uvjete: prisutnost nastavnika i ravnatelja škole na portalu eTwinning od početka školske godine, uspješno realiziran barem jedan projekt, te posjedovanje minimalno jedne europske oznake kvalitete za neki od projekata.

Drugi dio prijave  bio je do kraja ožujka 2018.godine, a  sastojao se od ispunjavanja vrlo opširnog online obrasca na eTwinning portalu.

Trebalo je  dostaviti dokaze o ispunjenju raznih kriterija, a za poslane materijale morala je  jamčiti naša ravnateljica, poštovana gđa Vesna Ružić.

The eTwinning school label