Obilježili smo Dan neovisnosti
Autor: Zdravko Pelivan, 14. 10. 2019.

Dana 8. listopada 2019. godine u povodu ukopa kraljice Jelene, dana krunidbe hrvatskoga kralja Dmitra Zvonimira i Dana neovisnosti Republike Hrvatske naša škola sudjelovala je u svečanom programu. S početkom u 10  sati na starohrvatskom lokalitetu Šuplje crkve, krunidbene bazilike kralja Zvonimira, održana je svečana priredba u organizaciji grada Solina, Muzeja arheoloških spomenika Split, osnovnih škola s područja Grada Solina i Dječjeg vrtića Škrinjica – Solin. U programu su nastupili i polaznici Glazbene škole Silvije Bombardelli.

Dean Milanko, prof.

U sklopu projekta očuvanja kulturne baštine i hrvatskog identiteta sudionici su zajednički snagama za ovogodišnju manifestaciju pripremili recital o kraljici Jeleni, izradili mozaike, zaigrali igru Salona Monopoly, a oko samog lokaliteta postavljen je tiramol s crtežima na temu Šuplje crkve, kralja Zvonimira, kraljice Jelene i Dana neovisnosti.

Učenici sedmog razreda naše škole Antonia Pavić, Gita Žuvela i Dorian Jure Sršen stihovima su nam približili život naše kraljice Slavne, a svojim nas je dolaskom počastila i sama kraljica Jelena koju je utjelovila naša učenica Laura Katić. Rođendan domovini čestitala je i naša učenica četvrtog razreda Lucija Letilović recitacijom pjesme Mojoj domovini.

Jelena Karaman, prof.