IZBORNA NASTAVA
Autor: Sanja Matić, 27. 5. 2020.

Dragi učenici i roditelji,

nudimo vam mogućnost izbora izbornih predmeta. U  našoj školi su to Vjeronauk (od 1. do 8. razreda),  Informatika (od 1. do 4. razreda, te 7. i 8. razred) i Talijanski jezik i Njemački jezik  (od 4. do 8. razreda).

Od školske godine 2020./2021. uvodi se mogućnost izbora Informatike od 1. do 4. razreda osnovne škole, koja je u 5. i 6. razredu obvezujući predmet, a u 7. i 8. razredu ponovno izborni predmet.

Vjeronauk je izborni predmet za učenike od 1. do 8. razreda osnovne škole.

Talijanski jezik i Njemački jezik  (kao drugi strani jezik) je izborni predmet za učenike od 4. do 8. razreda osnovne škole.

Izborna nastava organizira se dva sata tjedno, odnosno 70 sati godišnje.

Nastava se organizira  u odgojno-obrazovne skupine ovisno o broju zainteresiranih učenika, prostornim, organizacijskim i kadrovskim mogućnostima škole i sukladno navedenom utvrdio bi se konačni broj skupina i raspored nastave.

Nastava se polazi redovito, a zaključna ocjena na kraju školske godine, upisuje se u svjedodžbu učenika i ostalu pedagošku dokumentaciju.

Učenik je obvezan redovito polaziti nastavu, nakon što se odlučio za izborni predmet, a prekid polaženja nastave izbornog predmeta može se obaviti samo nakon završetka nastavne godine (najkasnije do 30. lipnja) i to pisanim zahtjevom Učiteljskom vijeću škole (članak 10. stavak 6. Zakona o izmjenama i dopunama  ZOOSŠ-a, NN broj 68/2018)