Dan sigurnijeg interneta
Autor: Sanja Matić, 9. 2. 2021.

U sklopu e-Twinnig projekta Živimo održivo,  dana 8.2.2021. na Satu razrednika, učenici 2.b razreda su obilježili Dan sigurnijeg interneta. Učiteljica Anita Čupić i pedagoginja Sanja Matić razgovarale su s učenicima kako se uključuju na internet, što sve mogu raditi na internetu i na što sve moraju paziti. Potom su gledali edukativnu slikovnicu o sigurnosti na interentu Sigurno s Neticom koju im je učiteljica čitala.

Uslijedila je i rasprava o odgledanoj Netici. Učenici su vrlo aktivno sudjelovali uočavajući na koje je internetske prepreke pčelica Netica nailazila i kako ih možemo uspješno riješiti.

Uvidjeli su da trebaju biti jako oprezni na internetu.

Zajedno s učiteljicom i pedagoginjom donijeli su razredna pravila sigurnosti  na internetu za  2.b. razred.

Na samom kraju sata su o naučenom  popunjavali izlaznu karticu. Isto tako su i roditelji  dobili link s pitanjima o sigurnijem internetu na  koja su zajedno sa svojom  djecom odgovarala.

Svi roditelji koji su sudjelovali i poslali odgovore dobit će  diplome. Učiteljica ih je danas na Dan sigurnog interneta uručila učenicima.

Priloženi dokumenti:
dan_sigurnijeg_interneta_u_2.b.docx (1.22 MB)