LiDraNo smotra dječjeg stvaralaštva
Autor: Sanja Matić, 15. 2. 2021.

Smotra dječjeg stvaralaštva LiDraNo i ove godine održana je  u  Javnoj ustanovi u kulturi Zvonimir, ali u malo skromnijem obimu. Zbog epidemiološke situacije u kategoriji scenskih nastupa mogli su se prijaviti samo pojedinačni scenski nastupi.

Sudjelovalo je pet škola i to: Osnovna škola don Lovre Katića, Osnovna škola kralja Zvonimira, Osnovna škola Vjekoslava Paraća, Osnovna škola Dugopolje i Osnovna škola kraljice Jelene.

Domaćin ovogodišnje smotre bila je Osnovna škola kralja Zvonimira. Ravnateljica škole Vedrana Propadalo zahvalila je svim sudionicima na sudjelovanju i istakla važnost njegovanja ove manifestacije u duhu hrvatskoga jezika.

Učenici naše škole predstavili su se s dva pojedinačna scenska nastupa koje je s njima pripremila učiteljica Zdenka Jerković: monolog Misic (Lana Pavelin 4.c) i recitacija Grga Čvarak (Luka Civadelić 4.c).

Učenica 6.b razreda Katarina Žilić zajedno sa svojom mentoricom Jelenom Karaman predstavila je našu školu   literarnim radom Misno odijelo u kojem je Katarina na iskren i šaljiv način opisala svoga djeda.

I na kraju ono najbolje! Učenici naše škole Luka Civadelić 4.c (Grga Čvarak) i Katarina Žilić 6.b (Misno odijelo) predstavljat će našu školu i na županijskoj smotri LiDraNa. Tako je odlučilo stručno povjerenstvo.

Sretno Luka i Katarina!

učiteljica Zdenka Jerković