Svjetski dan izumitelja
Autor: Sanja Matić, 9. 11. 2021.

Dana 9.studenoga 2021. obilježili smo Svjetski dan izumitelja s učenicima 5.e razreda. Razrednica Marina Stojković i pedagoginja Sanja Matić ponudile su učenicima da istraže jednog od poznatih hrvatskih izumitelja. Na taj način smo se prisjetili hrvatskih izumitelja koji su svojim inovacijama poboljšali naš svakodnevni život. Među njima su i Plivin tim koji je zaslužan za novi antibiotik pod imenom Sumamed. Istražili su mladu znanstvenicu Anđelu Šarić koja je sa svojim timom na britanskom Cambbridgeu došla do važnog otkrića o nastanku dvadesetak bolesti, među kojima su Alzheimerova, Parkinsonova, dijabetes i druge.  Svoje radove učenici su postavljali u digitalnom alatu padlet na satu informatike.

svjetski dan izumitelja 5.e

Priloženi dokumenti: