USPJEH NA DRŽAVNOJ SMOTRI BIOSIGURNOST I BIOZAŠTITA
Autor: Sanja Matić, 13. 5. 2022.

Organizatori Smotre Biosigurnost i biozaštita su: Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Agencija za odgoj i obrazovanje, Klinika za infektivne bolesti „Dr. Fran Mihaljević“, Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Hrvatsko društvo za biosigurnost i biozaštitu Hrvatskog liječničkog zbora. Škola domaćin  Državne smotre je Osnovna škola Vijenac iz Osijeka.

Međužupanijska smotra održana je 15. ožujka 2022. te su na smotri sudjelovali tim 5.razreda u sastavu Stipe Remenar 5.b, Noa Hornischer 5.e i Josip Šošo 5.e (kategorija 5. i 6. razreda).

Tim 7. razreda u sastavu Marin Ćurković 7.d, Hana Perić 7.d i Emanuela Rapić 7.d natjecali su se u kategoriji  7. i 8. razreda. Mentorica oba tima je Marijana Gudić. Trebalo je napraviti znanstveni poster i videouradak na jednu od tri  ponuđene teme.

Na osnovu rezultata međužupanijske smotre, na Državnu smotru pozvana je ekipa petaša. Učenici su izlagali svoj rad (poster) pred članovima Državnog povjerenstva. Nakon izlaganja i prezentiranja postera, članovi Državnog povjerenstva postavljaju tri pitanja članovima školskog tima.

Svečani program otvaranja Državne smotre Biosigurnost i biozaštita, kao i završna svečanost i dodjela priznanja, nagrada,  pohvalnica i zahvalnica učenicima i mentorima sudionicima smotre, održan je  Domu Hrvatske vojske „Brigadir Ivan Rebrina“.

Škola domaćin odlično je organizirala aktivnosti između izlaganja. Učenicima je najzanimljivija bila igra Potraga za blagom koja se održavala na osječkoj Tvrđi.

Naši učenici su bili iznimno uspješni. Budući da je riječ o državnoj smotri, rangiranja od 1.-3- mjesta nema.

Naš rad je proglašen među 3 najbolja u državi!!!!!

Osim sreće zbog uspjeha, sretni smo jer smo i zbog novih spoznaja koje će nam biti korisne u daljnjem radu i životu.

Marijana Gudić, prof.