DANI KRUHA
Autor: Zdravko Pelivan, 3. 11. 2011.

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Dana, 14. listopada 2011. godine u našoj školi održana je svečana priredba povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Kao i svake godine, naša škola na svečan i dostojanstven način obilježava ovaj dan dajući kruhu svagdanjem jedno posebno dostojanstvo i važnost.

Priredba je održana u holu škole, sastojala se od nekoliko točaka i na njoj su  sudjelovali većinom učenici nižih razreda sa svojim recitacijama i igrokazima koje su pripremali sa svojim učiteljicama i vjeroučiteljicom Danijelom Cibilić.

Slike možete vidjeti u foto galeriji ili klikom na link Slike

Ove godine priključio nam se novoosnovani dječji zbor pod ravnanjem č.s. Dulceline koji je svojim prigodnim pjesmama uzveličao našu prigodnu svečanost.

Također bih istaknuo da je s prekrasnom recitacijom o kruhu nastupila i Filomena Puljiz, učenica 7. a razreda.

Voditeljice programa bile su učenice 7. c razreda Matea Milaković i Ema Kakša koje su najavljivale glavne točke programa.

Na kraju programa bila je molitva i blagoslov kruha, koji je podjelio don Jure Bjeliš.

Cjelokupni program i izložbu učeničkih radova i slikoprikaza na panoima škole osmislili su vjeroučitelji s vjeroučenicima.

Priredba je protekla u veoma lijepom i veselom ozračju.

I za kraj, istaknuo bih poruku: Draga djeco, nastojmo svakodnevno svi Bogu zahvaljivati na svakom Božjem danu i daru i budimo jedni prema drugima poput kruha koji je uvijek tu kad ga najviše trebamo.

Vjeroučitelji: Helena Lekić, Danijela Cibilić, č.s. Dulcelina i Tomislav Budić