DRŽAVNA SMOTRA PROJEKATA IZ GRAĐANSKOG ODGOJA I OBRAZOVANJA
Autor: Zdravko Pelivan, 11. 7. 2018.

Učenice 3.b razreda Marijeta Lovrić, Lana Grgić, Ema Rako i Sara Bilić nagrađene su od Učiteljskog vijeća škole za sudjelovanje na Državnoj smotri projekata iz Građanskog odgoja i obrazovanja održanoj 21. svibnja u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu.

Na smotri su predstavile projekt pod nazivom Upoznajmo život naših predaka kojeg je njihov razred provodio tijekom školske godine. U sklopu projekta proučavali su materijalnu i nematerijalnu baštinu Dalmacije a potporu njihovim istraživačkim aktivnostima dali su im bake i djedovi, roditelji te djelatnici škole.

Radeći na projektu učenici 3. b razreda stekli su

bolji uvid o životu svojih predaka,osjetili veću pripadnost korijenima i osvijestili koliko je važno u današnje doba globalizacije sačuvati svoj nacionalni identitet.

Ohrabrene pohvalama na Smotri odlučili su i iduće školske godine, uz potporu učiteljice Anite Čupić, raditi na projektima iz sfere Građanskog odgoja i obrazovanja.

učiteljica Anita Čupić