Predstavljanje projektnih aktivnosti Erasmus+ projekta Mystery of History u Centru izvrsnost SDŽ
Autor: MAJA PLETIKOSIĆ, 1. 4. 2019.

Centar izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije organizira  program edukacija odgojno-obrazovnih djelatnika naziva “Nastavnik za nastavnika”.

Ove godine pripremljene su ukupno 42 edukacije koje su namijenjene svim odgojno-obrazovim djelatnicima unutar različitih područja poučavanja.

U subotu 30.ožujka 2019. u Elektrotehničkoj školi u Splitu, Zdenka Jerković i Nives Bogdan iz Osnovne škole kraljice Jelene, Solin uspješno su predstavile projektne aktivnosti i rezultate Erasmus+ projekta Mystery of History na edukaciji naziva “Izazovi projektnog poučavanja”.

Nakon uspješno odslušanog predavanja i završene radionice sudionici su dobili potrebne informacije kako osmisliti i napisati kvalitetan plan projektnih aktivnosti, kako osmisliti i odabrati projektne aktivnosti i načine njihove evaluacije te načine mjerenja učinka projekta, kako integrirati projektne aktivnosti u što veći broj nastavnih predmeta. Upoznali su vrste i oblike diseminacije u svojoj zajednici i šire te  sastavili popis digitalnih alata koji se mogu koristiti u projektnoj nastavi.

Osim razvijanja vlastitih kompetencija i napredovanja unutar određenog odgojno-obrazovnog područja, svi sudionici, kao i edukatori sudjeluju u hvale vrijednom programu kako bi svim našim učenicima pokazali novi pristup učenju i podučavanju, unaprijedili nastavni proces i nastavne sadržaje učinili zanimljivijima.

Više o Centru izvrsnosti potražite na poveznici:

Više o Erasmus+ projektu Mystery of History potražite na poveznici