SAT RAZREDNIKA U 8.E S TEMOM CYBERBULLING
Autor: Sanja Matić, 29. 1. 2021.

Na satu razrednika učenici 8.e razreda  sa svojom razrednicom Marijanom Gudić obradili su temu Cayberbulling-a.

S obzirom na pandemiju corona virusa, on line nastavu i sve dulje vrijeme provođenja na internetu tema je vrlo aktualna. Kako je i 9. veljače Dan sigurnijeg interneta,  s temom e-nasilja su željeli obilježiti taj dan.

Cyberbulling se događa na društvenim mrežama,  platformama za dopisivanje i igranje igrica. Riječ je o ponašanju koje se ponavlja s namjerom zastrašivanja i/ili sramoćenja osobe.

U uvodnom dijelu učenici su pogledali film Let's Fight it Together. Kroz prezentaciju upoznali su se kako:

- Razlikovati šalu od zlostavljanja

- Koje su posljedice cyberbullinga

- Kome se obratiti

- Kako zaustaviti zlostavljanje

- Koji su alati za zaustavljanje kao i linkovi na kojima se može prijaviti zlostavljanje

Nakon prezentacije , učenici su pisali svoj osvrt na film u alatu padlet vodeći se smjernicama: tko je propustio reagirati, kako bi se oni ponijeli u toj situaciji, kako bi se osjećali...

Cijelu prezentaciju možete pogledati pod Razmjena znanja , Sat razrednika.