SVEČANO OTVORENJE NOVIH UČIONICA
Autor: Sanja Matić, 19. 3. 2021.

Dana 18.3.2021. splitsko-dalmatinski župan Blaženko Boban, pročelnik UO za prosvjetu, šport, kulturu i tehničku kulturu, Tomislav Đonlić i gradonačelnik Grada Solina, Dalibor Ninčević svečano su otvorili novih pet učionica OŠ kraljice Jelene.

Ravnateljica Vesna Ružić se zahvalila gradu Solinu i Splitsko-dalmatinskoj županiji, jer su izgradnjom nove zgrade s pet učionica za potrebe naše škole kao i dječjim vrtićem  pokazali da Grad Solin opravdano  nosi status Grad prijatelj djece.

Od 2006. godine, Osnovna škola Kraljice Jelene se  nakon petnaest godina rada znatno povećala s brojem učenika. U školskoj godini 2020/21.  brojimo 1000 učenika i s tolikim brojem učenika prelazimo  naše prostorne kapacitete. Škola ima 46 razrednih odjeljenja, od toga u centralnoj školi 38 odjeljenja. Kako imamo 17 učionica nastava se morala odvijati u tri smjene. Konačno,  od ponedjeljka 22.3.2021. godine, Škola dobiva 5 novih učionica. Službeno krećemo s radom u dvije smjene. U nove učionice dolaze učenici prvih i drugih razreda.   Nove učionice će nam znatno olakšati redovan rad i realizaciju brojnih aktivnosti i projekata.

Sanja Matić, pedagoginja

Priloženi dokumenti: