Svjetski dan osoba s Down sindromom 21.3.
Autor: Sanja Matić, 22. 3. 2021.

Učenici 4.c razreda i ove su godine obilježili Svjetski dan osoba s Down sindromom.

Pogledali su kratki edukativni film „Što je Down Sindrom?“. I vi možete pogledati film na sljedećoj poveznici:  https://youtu.be/_Rn39lW_Na4.

Nakon gledanja filma, djeca su oslikavala majice  porukama podrške svome prijatelju Luki.

Zašto volim Luku? Što su napisali Lukini prijatelji?

„Volim Luku zato što je dobar prijatelj. Sporo uči, ali je u nekim stvarima najbolji. Šaljiv je i jako zabavan. Voli se igrati mace i prozvati nas princezama ili crtanim likovima. Ponekad je nestašan i ne želi pisati no ja mislim da ponekad ima loš dan. U razredu je najpopularniji i svi ga puno volimo i podržavamo. Jako dobro glumi. Upravo je predložen za državno natjecanje LiDraNo. Bila bih jako sretna da Luka pobijedi. Luka i kod kuće ima jaku podršku, a pogotovo svoga brata Lovru. Ja Luku jako volim.“

„Kada plačeš ili si tužan, on će te usrećiti. Ako si sretan, bit će sretan s tobom.“

„Uvijek je dobar prema svima, ako nešto loše napravi, svi znamo da nije namjerno. Uvijek je spreman pomoći prijateljima.“

„Volim ga jer on svakoga prihvaća. Volim se s njim igrati lovice i školice. Jako mi se sviđa kada me pita kako sam i kada napravi likovni rad kao Picaso.“

„Jednom, kada sam pala u dvorani jedna je osoba došla do mene i pjevala mi pjesmu poznatu našem razredu TIKI-MUKI. To je pjesma koju Luka pjeva kada želi nekoga utješiti. Tko se ne bi nasmijao tome!“

„Luka je poseban i drag dječak. Luku svi vole. Kada je netko tužan ili plače, Luka uvijek dođe i nasmije ga. Najčešće to bude pjesma TUKI-MUKI, no ponekad i zagrljaj. Pjesmu TUKI-MUKI Luka je sam izmislio. To govori o njegovoj kreativnosti.“

„Većina djece ne vole školu jer treba učiti, ali Luka ne shvaća školu kao obavezu nego kao igru, zabavu i istraživanje. Kada ga je učiteljica pitala zašto voli školu rekao je: „Zato što učim i pišem, družim se i igram sa svima.“

Svim osobama sa sindromom Down čestitamo njihov dan!

Zdenka Jerković, učiteljica 4.c razreda

Priloženi dokumenti: