KAKO UTJECATI NA SMANJENJE ONEČIŠĆENJA OKOLIŠA?
Autor: Sanja Matić, 1. 4. 2021.

Učenici 5.c razreda zajedno s razrednicom Paulom Bašić i učiteljicom informatike Gordanom Perišić realizirali su radionicu “Onečišćenje okoliša, utjecaj onečišćenja na naš planet i naše živote”.

Ciljevi radionice bili su upoznavanje s različitim oblicima onečišćenja okoliša, istraživanje načina na koji možemo spriječiti ili smanjiti onečišćenje i razvijanje istraživačkih vještina.

Učenici su se prvo upoznali s ciljevima održivog razvoja, zatim su pogledali kratke filmove o raznim oblicima onečišćenja (zagađenje zraka, tla i vode). Proučavali su fotografije onečišćenja i razmišljali što svaki pojedinac može učiniti da spriječi ili barem smanji zagađenje i njegov utjecaj na naše živote. Nakon toga su učenici radili u grupama i samostalno koristeći vještine koje su stekli na satovima informatike. Rezultat su radovi napravljeni u programu BOJANJE 3D i programu za OBRADU FOTOGRAFIJE. Nadamo se da će ono što smo naučili na radionici utjecati na promjenu razmišljanja i ponašanja svih učenika jer zajedno možemo učiniti mnogo za naš okoliš i ugodniji i zdraviji život na Zemlji!

Kratak film koji su učenici izradili pogledajte na slijedećoj poveznici:

Priloženi dokumenti:
5.c_PROJEKTNI_DAN.docx (1.67 MB)