Međunarodni dan bijelog štapa
Autor: Sanja Matić, 15. 10. 2021.

Međunarodni dan bijelog štapa obilježavamo 15.listopda. To je prilika da se posveti potrebna pozornost slijepim osobama, odnosno upoznavanju društvene zajednice sa specifičnim potrebama i načinima funkcioniranja slijepih. Ujedno to je i dan kada se daje počast svim dostignućima ove populacije koja svakim danom postaje sve samostalnija.

Razrednici su  na satu razrednika upoznali učenike sa značenjem Međunarodnog dana bijelog štapa i potrebi pomoći slijepim osobama kad ih djeca sretnu na ulici, kao i specifičnosti školovanja slijepe djece. Edukacija učenika doprinosi njihovom humanijem odnosu prema invalidima uopće.

Učitelji i učenici su se uključili i u akciju skupljanja dobrovoljnih priloga koji će uvelike pomoći nabavci tiflopomagala i knjiga na brajevom pismu i u zvučnoj tehnici koji su i do 20 puta skuplje od knjiga za djecu koja nemaju problema s vidom.

Veseli nas što sudjelujemo  u ovoj humanoj akciji!

Sanja Matić, pedagoginja