Humanitarna akcija Dječjeg gradskog vijeća za pedijatrijski odjel
Autor: Sanja Matić, 16. 5. 2022.

Dana 13. svibnja povodom Međunarodnog dana obitelji članovi Dječjeg gradskog vijeća grada Solina svečano su završili svoju humanitarnu akciju  prikupljanja slikovnica i igračaka koju su pokrenuli u travnju u svim osnovnim školama grada Solina. Solinski su osnovnoškolci  darovali svoje slikovnice i igračke pedijatrijskoj ordinaciji i ordinaciji školske medicine solinskog Doma zdravlja. Na taj način će boravak solinskih mališana u ordinaciji učiniti ugodnijim.

Donirane slikovnice i igračke je preuzela pedijatrica dr. Katica Obradović. Kao znak zahvale liječnica je darovala svojih 50 knjiga pod nazivom Naše dijete: Pitanja i odgovori iz pedijatrijske ordinacije Dječjem vrtiću Cvrčak i Klubu trudnica i roditelja.

Rad vijećnika je prepoznao i podržao i gradonačelink Dalibor Ninčević koji se zahvalio vijećnicima na hvalevrijednoj akciji. Tako je u prisustvu dogradonačelnika došao podržati ovu hunanitarnu akciju solinskih vjećnika.

Uz dječje gradske vjećnike, voditeljicu dječjeg gradskog vijeća, školske koordinatorice Vijeća učenika, primopredaji  su  nazočili  i ravnatelji solinskih škola kao i ravnateljica dječjeg vrtića Crvčak.

Vijećnici su izrazili želju da se ovakve akcije nastave i dalje s ciljem pomaganja potrebitima. Oni  znaju da ako činimo dobro, činimo dobro i sebi i drugima i poželjet ćemo to učiniti ponovno.

Sanja Matić, pedagoginja

foto Jakov Teklić