Dan sigurnijeg interneta 2021.
Autor: EDITA RIZVAN, 9. 2. 2021.

Učenici 4.r.PŠ Mravince i ove su godine obilježili          Dan sigurnijeg interneta (9.2.2021.) kojemu je cilj promicanje  sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih   uređaja, posebice među djecom i mladima. Ove godine su obilježavanje  povezali sa eTwinning projektima „Živimo održivo“,"Christmas Programming & Greetings" „Castles and fortresses in my country“.

Nekoliko učenika sudjelovalo je na webinaru za djecu i mlade pod nazivom „Gdje si ti u digitalnoj džungli?“ Sve što su saznali na webinaru podijelili su  s drugim učenicima u razredu.

Koristili su radnu bilježnicu „Sigurni s Neticom“ te razgovarali i razmjenjivali iskustva kako se prijavljuju na Internet. Čitali su i raspravljali o pravilima ponašanja na internetu. Odgovarali su na i pitanja iz kviza vezana uz sigurnost na internetu.O temi ponašanja na internetu napravili su pisane uratke. Pogledali su edukativni video „Lijepa riječ“.

Na satu engleskog jezika gledali su edukativni video „ Priručnik za sigurnost na internetu: Crvenkapica“.

Učenici su zainteresirano i vrlo aktivno sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima se  želi podići svijest o izazovima u korištenju online tehnologija i važnosti zaštite djece i mladih na internetu.

Dan sigurnijeg interneta 2021.