eTwinning projekt "Smiling through my village"
Autor: MAJA PLETIKOSIĆ, 2. 3. 2018.

Učenici Osnovne škole kraljice Jelene (1.c i 2.d), Područne škole Kučine (1.,2.,4.,r.) i Mravince (1.r.) aktivno sudjeluju u eTwinning projektu “Smiling through my village” koji su pokrenule njihove učiteljice i kolegica Giulia Benvenuto iz Italije.

Cilj ovog eTwinning projekta je upoznati kulturu, povijest, arhitekturu, tradiciju, tradicionalna jela, plesove, glazbu i tradicionalnu nošnju partnerskih zemalja. Festivali, hrana, tradicionalne pjesme odražavaju vjerovanja, tradiciju, običaje i kulturu svake zemlje.

Komunikacija među partnerima odvija se putem eTwinning portala na kojeg se postavljaju fotografije, video uradci, likovni radovi učenika i na taj način bogati se znanje učenika i učiteljica.

Komunicira se putem videokonferencije  razmjenjuju se ideje i znanja.

U ovom projektu aktivno sudjeluje veliki broj sudionika iz brojnih europskih zemalja.

Tijekom projekta učenici će razvijati toleranciju prema različitim religijama i kulturama, poboljšati socijalne vještine, razvijati kritičko mišljenje i uočavati široku primjenu ICT alata.

Saznaj više klikom na link

Smiling through my village