NA GRANICI MOGUĆEGA - CARNET USERS CONFERENCE 2019.
Autor: NIVES BOGDAN, 11. 12. 2019.

NA GRANICI MOGUĆEGA - CARNET USERS CONFERENCE 2019.

Šibenik, 6.-8.11.2019.

Na ovogodišnjoj trodnevnoj konferenciji pod sloganom “Na granici mogućega” predstavljeni su brojni  kreativni primjeri primjene  informacijsko-komunikacijske tehnologije u obrazovanju kroz šest glavnih tema konferencije: „Učenik u fokusu“, „Sadržaj je kralj, „Učitelj nove generacije“, „Tehnologija za promjene“, „Škole školama“ i  „Tehničke teme“.

Učiteljice naše škole Nives Bogdan i Zdenka Jerković na konferenciji su održale interaktivno izlaganje „Mali ljudi na velikom putovanju“  u sklopu teme „Škole školama“.

Interaktivno izlaganje "Mali ljudi na velikom putovanju" daje prikaz rada na međunarodnom Erasmus+ projektu “Mystery of History” učenika nižih razreda osnovne škole i njihovih učiteljica, koje su ujedno koordinatorice i idejne začetnice projekta. U izlaganju su konkretnim primjerima prikazani načini osmišljavanja, provođenja i vrednovanja projekta primjenom digitalnih alata kroz sve faze rada na projektu od osmišljavanja, provođenja do vrednovanja projekta.

Sudjelovanje u međunarodnim projektima pruža brojne mogućnosti ali i izazove u području obrazovanja. Stečene digitalne kompetencije pomažu učiteljima u razredu u osmišljavanju aktivnosti korištenjem IKT-a te čineći nastavu zanimljivijom i dinamičnijom. Zato je i cilj ovoga izlaganja bio ohrabriti i motivirati sudionike na uključivanje u međunarodne projekte.

Sve pohvale organizatorima i osoblju ovogodišnje konferencije.

Foto galerija:

CUC 2019.

Snimka izlaganja:

Mali ljudi na velikom putovanju - snimka

Nives Bogdan i Zdenka Jerković