Noć muzeja 2018.
Autor: MAJA PLETIKOSIĆ, 1. 3. 2018.

Kroz našu projektnu izvanškolsku aktivnost „Let the art take a part" vrijedno smo se
pripremali za našu prvu izložbu u sklopu manifestacije Noć muzeja 2018., koju je
organiziralo Hrvatsko muzejsko društvo. Na radionicama Solin Winterfest-a, kroz
radionice Škola crtanja, Radionica antičkih suvenira Zvonimir, Antičke igre,naučili smo kako se izrađuju mozaici, pečati, novčići te kako su se djeca igrala u antičko vrijeme.
Učenici su u školi stečeno znanje, svojim vrijednim ručicama pretočili u likovne
radove, kroz aktivnosti „Let the art take a part" i „School is cool ". Roditelji su se vrlo rado odazvali našem pozivu za suradnju i zato im još jednom HVALA!

Naše škole partneri iz Primorskog Dolca (Hrvatska), Ptuja (Slovenija), Ferrare i
Piacenze (Italija) također su vrijedno radili na projektnim aktivnostima te su nam poslali svoje radove kako bi i njih mogli izložiti što je izložbi dalo dodanu vrijednost.
I ovog puta smo imali veliku podršku lokalne zajednice (gospodin Čičerić- ravnatelj
Javne ustanove u kulturi Zvonimir, arheolozi i restauratori Javne ustanove u kulturi
Zvonimir,gospođa Radojka Bućan- koordinatorica Grad Solin Prijatelj djece, gospodin Dalibor Ninčević- gradonačelnik grada Solina, Solinska kronika).              Svi oni vjerno prate naš projekt od samog početka te su uvijek na raspolaganju kada nam je njihova pomoć (promocija, ustupanje prostora, suradnja, materijali…) potrebna. Hvala ima na tome!

Pogledajte video,klikom na link

Kako je prošla Noć muzeja našim partnerima iz Primorskog Doca pogledajte klikom na link