MYSTERY OF THE RIVER JADRO HISTORY
Autor: MAJA PLETIKOSIĆ, 28. 1. 2019.

U početku bijaše voda, pod zemljom skrivena u mraku. Pronašla je pukotinu u tvrdim stijenama Mosora te svojom nevjerojatnom snagom provrela ovdje na ovom istom mjestu i ugledala svjetlost dana. Kada? Nitko ne zna. Oduvijek je tu.

Ovako je započela još jedna projektna aktivnost Erasmus+ projekta Mystery of History  u kojoj su učenici OŠ kraljice Jelene te Područnih škola Kučine i Mravince posjetili izvor rijeke Jadro, Solinsku riku ili Solinčicu kako joj tepaju Solinjani.

Učenje izvan škole za djecu uvijek predstavlja radost i izazov pa su niz zabavnih i edukativnih aktivnosti na izvoru Jadra osmislile i pomno isplanirale njihove učiteljice: Nives Bogdan (2.PŠK),Zdenka Jerković (2.c),Maja Matas(3.d),Jelena Kelava(1.PŠK), Maja Pletikosić(3.PŠK) i Edita Rizvan (2.PŠM).

Nakon obilaska izvora rijeke Jadro i prelijepe prirode 80-tak učenika  sudjelovalo je u nizu edukativnih igara:sportske i štafetne igre s vodom, čitanje priča o rijeci Jadro,rješavanje kvizova, rebusa, križaljki, sudjelovanje u likovnim radionicama,izvođenje pokusa, mjerenje temperature tla i vode…

Svoja znanja,likovne i edukativne uratke podijelit će sa svojim prijateljima iz Slovenije, Italije i Hrvatske na web stranici projekta Mystery of History.

Cilj ovog edukativnog izleta je utjecati na mlade ljude da vide, dožive, osjete, a nadamo se i zavole prirodnu baštinu svog zavičaja, ali i da poštuju i čuvaju blago svojih pradjedova.

Klikom na link pogledajte slike. Jadro