Dan škole!
Autor: Sanja Matić, 9. 10. 2023.

Dan škole proslavili smo u petak, 6. listopada 2023.  u radnoj, veseloj i svečanoj atmosferi. Školskoj priredbi, u izvedbi naših učenika, odazvali su se brojni uzvanici, suradnici i prijatelji naše škole.

Program proslave započeo je izvedbom hrvatske himne školskog zbora pod vodstvom učiteljice Glazbene kulture Jelene Grubišić Čabo, a zatim se ravnateljica Vesna Ružić prigodnim riječima obratila okupljenim učenicima i njihovim roditeljima, djelatnicima i uzvanicima. Na pozornici joj se pridružio umirovljeni učitelj Zdravko Pelivan kojem su uručeni pokloni kao uspomene i zahvale za njegov dugogodišnji rad. Osim bivših djelatnika naše škole, ravnateljica je predstavila učitelje i djelatnike koji su svojim radom zaslužili statuse na koje smo ponosni.

Posebno je pozdravila gradonačelnika Solina Dalibora Ninčevića i TomIzdvojila je učiteljicu Jadranku Sučić, kako bi joj u ime kolektiva, čestitala na napredovanju u zvanje učitelja savjetnika, kao i nagrađene učiteljice Nives Bogdan, Anitu Čupić i pedagoginju Sanju Matić te im zaželjela uspješan nastavak rada.islava Đonlića, pročelnika Upravnog odjela za društvene djelatnosti u Splitsko-dalmatinskoj županiji, koji su čestitali Dan škole učenicima i djelatanicima podsjetivši na vrijednost naših uspjeha. Iskoristili su priliku kako bi svim učiteljima čestitali Dan učitelja, koji se obilježavao dan ranije, te im zahvalili na suradnji, trudu, znanju i strpljenju koje ulažu u svakodnevni rad.

Svečana priredba predstavljala je svojevrsni kolaž truda, veselja i radosti, kreativnosti i talenata naših učenika i njihovih učitelja. Na pozornici su plesali, pjevali, recitirali i svirali učenici svih uzrasta, od 1. do 8. razreda, koji su svojim izvedbama pokazali ljubav prema domovini, gradu, obitelji i školi.

Program su vodili učenici sedmog razreda Dora Papić i Ivan Vrkić koji su, prije zadnjeg nastupa, pozvali sve prisutne da razgledaju prekrasne radove izložene na triamolima, u hodniku škole.  Riječ je o izložbi dječjih radova u organizaciji Koordinacijskog odbora Grad Solin prijatelj djece te svih osnovnih škola s područja grada Solina. Cijela svečanost završila je nastupom četvrtaša.

Veselimo se skorašnjoj punoljetnosti naše škole!

Tamara Mikulić, učiteljica hrvatskog jezika

Priloženi dokumenti: