SPLITSKO DALMATINSKA ŽUPANIJA

Osnovna škola kraljice Jelene

Solin

UVJETI RADA

Upisna područja OŠ kraljice Jelene su: prirodne granice rijeke Jadro (istočno) MO Priko vode (Marka Marulića, Put mira, Domovinskog rata, Držićeva, Dioklecijanova, Petra Krešimira IV, Hektorovićeva, Gajeva, Luke Botića, Matoševa, Kunčeva greda, Put Arapovca) te Bašini, sv. Tekle, Don M. Mihanovića, V.Čerine i kroz Smiljanovac  i učenike od 1.-4. razreda  MO Mravince i MO Kučine.

Dio učenika viših razreda organizirano putuje u matičnu školu s područja Kučina i Mravinaca.Nastava je i dalje organizirana u tri smjene. I ove školske godine radovi su u tijeku  za školsku športsku dvoranu, pa bi se nastava TZK uskoro odvijala u blizini škole i u povoljnijim terminima.

PROSTORNI UVJETI

Unutrašnji prostor škole

a) Matična škola u Solinu sagrađena je 2006. god.
Ima 17 učionica, 6 učionica za razrednu nastavu i 11 učionica za predmetnu nastavu sa kabinetima.U školskoj godini 2007./2008. uređen je kabinet razredne nastave za potrebe specijalizirane učionice. Škola posjeduje knjižnicu. Opremljena je informatička učionica u kojoj se izvodi izborna nastava informatike. U rujnu 2017. Obnovljena je informatička učionica u cijelosti.

b) PŠ-Mravince ima 2 učionice i ostale prateće prostorije. Nastava se izvodi u četiri čista odjeljenja, u dvije smjene.

c) PŠ-Kučine ima 4 učionice, radi u jednoj smjeni u četri čista odjeljenja. (jutro 1,2,3 i4 razredi) Matična škola i obje područne škole imaju sva potrebna nastavna sredstva i pomagala.

Unutrašnji prostor školski športske dvorane

a) netto površina prizemlje 2169,84m2

b) netto površina prvi kat 720,32 m2 ( ukupno – 2890,16m2)

PŠ - Mravince ima četiri redovna odjela od 1. od 4. razreda.Rad je organiziran u dvije smjene,jutarnjoj i poslijepodnevnoj.Jutarnja smjena započima s radom u 8,00 sati,a poslijepodnevna smjena počinje u 13,00 sati.

PŠ - Kučine ima 4 čista odjela i nastava se odvija u dvije smjene i to jutarnjo( 2. 3. i 4. Razredi), a međusmjena ( 1. Razred). Nastava počinje u 8,00 sati, a međusmjena u 11.30 sati.

Picture 698.jpg