Održivi razvoj i plansko uređenje gradova nekad i sada
Autor: Sanja Matić, 3. 11. 2023.

Učenici i razrednice 6.a i 6.c razreda prošetali su do ruševina Salone i Amfiteatra. Uz razgledavanje i učenje o prošlosti Salone, razgovarali smo o načinima na koja se ista danas tretira, kao i o prijedlozima za održanje i unaprjeđenje iste i u budućnosti.

Priključili su nam se i učenici 6.f razreda i njihov razrednik M. Sorić. Na slikama se vidi kako učenici i kolege učitelji pozorno slušaju kolegu Sorića dok govori o održivom razvoju i planskom uređenju gradova nekad i danas.

Zaključili smo da bismo se trebali ugledati na dobru urbanu organizaciju Rimskog Carstva. U današnje vrijeme na ovim našim prostorima gradi se stihijski, a i problem zbrinjavanja otpada je sve veći.

VODITELJI: Sanja Frkić, Jelena Lacić i Marko Sorić (pratnja: Ana Krešo i Tina Kusić Žunić)