Terenska nastava, izvor rijeke Jadro
Autor: Sanja Matić, 15. 2. 2024.

Učenici 5. e i 5.b sudjelovali su na terenskoj nastavi na izvor rijeke Jadro. Učenici su bili u pratnji profesorica Marijane Gudić, Marijane Bandić Buljan, Žane Sučić. NA izvoru smo naučili o samoj rijeci, izvoru, brzini protoka, duljini rijeke. O pticama koje tamo imaju stanište, sova ušara, orao, drugim životinjama, primjerice zmijama, biljkama. Posebnost rijeke Jadro je mekousna pastrva koju su učenici
mogli vidjeti u multimedijalnom centru. Osim što su učenici imali radionice, također su u multimedijalnom centru pogledali i film o samoj rijeci. Posebno su se oduševili parkom pet osjetila, sluh, dodir, okus, vid, njuh.
Rijeka Jadro je neiscrpna inspiracija za uređenje izletišta, u kojem ima glavnu ulogu. Interaktivni sadržaji su prilagođeni učenicima, film, aplikacija o ekologiji.
Djeca su bila jako znatiželjna i puna pitanja te smo kroz igru i uz pomoć zaposlenika Izletišta Jadro puno naučili o samoj rijeci, njenoj važnosti i cijelom okolnom prostoru.
Profesorice: Marijana Gudić, Marijana Bandić Buljan, Žana Sučić