DJECA LJUBAVI; OBILJEŽAVANJE DOWN SINDROMA
Autor: Ivana Risek, 21. 3. 2024.

Prvi dan proljeća donosi i sa sobom jedan poseban dan, a to je Dan Down sindroma. Učenici 2.c razreda su sa učiteljicom Sanjom svečano obilježili Dan Down sindroma. Posebni gost bio je Roko, brat jednog od učenika 2.c razreda, koji ima Down sindrom.

Učenici su se angažirali u različitim aktivnostima kako bi obilježili ovaj dan. Plesali su, pjevali i uživali u druženju s Rokom. Također, poslužene su grickalice i slatkiši kako bi se zajedno proslavio ovaj važan dan.

Na kraju susreta, učenici su Roku uručili posebne poklone kao znak podrške i prijateljstva. Ovo događanje je bilo prilika za učenike da nauče više o Down sindromu i važnosti prihvaćanja i inkluzije u društvu.

Obilježavanje Dana Down sindroma u 2.c razredu bilo je emotivno i inspirativno iskustvo koje je istaknulo važnost razumijevanja i podrške osobama s posebnim potrebama.

Hvala ti Roko što si bio gost u našem razredu i sretan ti tvoj dan!