Djelatnici naše škole na CARNET-ovoj konferenciji za korisnike CUC2022.
Autor: Sanja Matić, 2. 11. 2022.

CUC – Carnetova konferencija za korisnike je godišnje okupljanje CARNET-ovih korisnika, suradnika kao što su učitelji, nastavnici, ravnatelji škola, profesori na fakultetima, CARNET sistem inženjeri i koordinatori, članovi znanstveno-istraživačke zajednice, kao i informatički stručnjaci i gospodarstvenici iz područja informacijsko-komunikacijske tehnologije (IKT).

Prilika je to za međusobnu razmjenu informacija, znanja i iskustva i suradnju sudionika koji u svom radu koriste digitalnu tehnologiju te je primjenjuju u svom odgojno-obrazovnom radu.

Pitanja otvorenosti, pristupa, povezanosti, umjetne inteligencije i identiteta teme su ovogodišnje CARNET-ove konferencije za korisnike – CUC2022.

Održana je od 26. listopada do 28. listopada 2022. u Konvencijskom centru Amadria Parka u Šibeniku.  Predstavnice naše škole aktivno su sudjelovale u konferenciji.

Učiteljica Nives Bogdan i Zdenka Jerković održale su  interaktivno predavanje „ DarMar - daroviti u sustavu obrazovanja“. Svojim primjerom iz prakse prikazale su aktivnosti koje su provedene od procesa identifikacije darovitih do organizacije radioničkih oblika nastave, istraživačkih zadataka, izvanučioničke nastave, rješavanja problemskih situacija i sl.

Pedagoginja Sanja Matić i učiteljica Anita Čupić su u interaktivnom izlaganju „Digitalna tehnologija u službi zdravih navika¨“ predstavile jednogodišnji projekt „Solin grad sporta“ koji su provele u suradnji s Centrom izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije. U projekt su se uključili učenici koji su pokazali interes za pisanje, novinarstvo, fotografiju, film, web dizajn i montažu.

Veliku podršku predavačicama naše škole dala je ravnateljica škole Vesna Ružić koja je kao sudionik Konferencije sudjelovala na interaktivnim predavanjima i radionicama.

Sve pohvale organizatorima i osoblju ovogodišnje konferencije.

Anita Čupić, mag.prim.edu