MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE
Autor: Antonija Barić, 17. 11. 2022.

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima. UNESCO je dao definicije za toleranciju i ona glasi u cijelosti ovako: "Tolerancija je poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti u našim svjetskim kulturama, naša forma izražavanja i način da budemo ljudi. Tolerancija podrazumijeva volju i sposobnost prihvatiti i dopustiti različitost, bilo da se radi o razlikama u političkom uvjerenju, ili o vjerskim, rasnim ili spolnim razlikama."

Učenici 1.C razreda prenijeli su svoje iskrene želje i čežnje na papir te su ih snimili u obliku video poruke. Posebno je važna poruka koju djeca daju odraslima, neka stanu ratovi, neka svijet bude ljepše mjesto za živjeti. Emotivno je bilo i za našeg prijatelja iz Ukrajine, koji od sveg srca želi da stanu ratovi i da vlada mir. Učenici su povodom ovog važnog dana nacrtali stablo u koje su otisnuli svoje dlanove. Svaki otisak je drugačiji, ali su se upravo u toj jedinstvenosti, ujedinili u vječno stablo lijepih želja. Ovim putem htjeli su svima reći da će svijet biti ljepši ako svatko da svoj otisak dobrote svijetu. Zato, dragi, odrasli svijete, slušaj poruke važne i uvijek u srcu ostani dijete!