Natjecanje Dabar 2022.
Autor: Antonija Barić, 22. 11. 2022.

I ove školske godine učenici naše škole sudjelovali su na natjecanju Dabar, koje promiče informatiku i računalno razmišljanje među učenicima. Natjecanje se održavalo od 7. do 11. studenoga te mu je pristupilo 48 015 djece iz Republike Hrvatske. Učenici su rješavali dvanaest online zadataka tijekom 40 minuta.

U kategoriji MikroDabar sudjelovalo je sedmero učenika 2. c razreda centralne škole te su uspješno riješili zadatke do kraja i postigli odličan rezultat. Prema podatcima učiteljice Nives Bogdan, u Područnoj školi Kučine rješavanju zadataka pristupilo je trideset četvero učenika (petero učenika prvoga razreda, dvanaestero u drugome, u trećemu devetero, a u četvrtome osmero učenika), a iz Područne škole Mravince natjecalo se sedmero učenika drugog razreda.

Učiteljica Informatike i Matematike Marina Stojković istaknula je da su odlični rezultati ostvareni i u kategoriji KiloDabar koju je ona vodila. Sudjelovalo je dvanaestero učenika (jedan učenik iz 6. c, troje iz 6. d te osmero iz 6. e). 880 učenika iz cijele Hrvatske rješavalo je zadatke u kategoriji MegaDabar. Dio učenika 8. b, 8. d, 8. e i 8. f uključio se u natjecanje pod vodstvom učiteljice Informatike Antonije Barić.

Zlatnu diplomu i posebnu digitalnu značku osvojili su učenici koji su prema bodovima među 10 % najuspješnijih u svojoj kategoriji. Čestitke našem dvadeset i jednom zlatnom dabrovcu, a posebno učeniku Josipu Šoši  iz 6. e koji je sve zadatke točno riješio i zasluženo se našao na vrhu tablice u kategoriji KiloDabar.

Pohvaljujemo sve učenike za sudjelovanje u natjecanju i za ostvareni uspjeh jer „Dabar nije natjecanje, Dabar je izazov!“

Zlatni dabrovci naše škole:

Kategorija MIKRODABAR (1. i 2. razred)

Marko Strukan (2. r. PŠ Kučine)

Nikolina Vučić (2. c)

Šimun Mihovilović (2. r. PŠ Kučine)

Lilian Brljević (2. c)

Lucija Roguljić (2. r. PŠ Kučine)

Klara Sabljić (2. c)

Petra Vuletić (2. c)

Marcelo Jerić (2. c)

Niko Kanazir (2. r. PŠ Mravince)

Nika Marković (2. r. PŠ Kučine)