Projekt: Učimo zajedno
Autor: Antonija Barić, 2. 12. 2022.

Ovaj su petak učenike 3. C razreda na nastavi Informatike posjetili korisnici udruge Moje dijete Solin te njihove vrijedne asistentice, radne terapeutkinje Filipa Dadić i Antonija Šerić. Cilj radionice je približiti učenike redovnog školovanja osobama s poteškoćama i obratno, izgraditi međusobno zdrave i ravnopravne odnose s drugima koristeći pritom medijske alate.
Učiteljica Informatike Antonija Barić osmislila je radionicu u kojoj svi mogu dijeliti informacije i resurse te poticati  svoje kritičko razmišljanje kako bi riješili problem i donijeli odluke. Sva su djeca imala pozitivan stav prema učenju, međusobno su si pomagala i dijelila svoje znanje.

Učenici 3. c razreda i korisnici udruge bili su podijeljeni u tri skupine,  u kojoj je svaka skupina imala zadatke na računalu npr. prepoznavanje dijelova računala, povezivanje dijelova računala, rastavljanje središnje jedinice, korištenje osnovnih funkcija, fotografiranje itd. Za kraj su ponovili čitav sadržaj pomoću online kviza i dobili diplome.
Asistentice su se potrudile približiti poteškoće učenicima, pomoći učenicima i korisnicima u suradnji tijekom  rješavanja zadataka.
Ipak je kraj bio najslađi uz pregršt slatkiša, pjesme i plesa.