Posjet Gradskoj knjižnici Solin (projekt „Tražim, tražim“)
Autor: Antonija Barić, 16. 12. 2022.

Učenici trećih razreda zajedno sa svojom učiteljicom Informatike Antonijom Barić posjetili su Gradsku knjižnicu Solin u okviru projekta „Tražim, tražim“. Cilj posjeta bio je povezivanje nastavne aktivnosti u kojoj se uči o knjižnicama i pretraživanju informacija u digitalnom katalogu s posjetom fizičkoj knjižnici.

Dočekali su nas veseli knjižničari koji su nas upoznali s načinom rada knjižnice, razvrstavanjem dospjelih knjiga, raspodjelom knjižničnih odjela i pravilima posudbe knjiga.

Upoznali smo pisca Juru Benzona, autora slikovnice „Svjetlo Lucijinih očiju“, koji nam je opisao način izrade spomenutog književnog djela upotpunjenog grafičkim ilustracijama slikarice Lili Gluić.

U posebnom odjeljku knjižničari su nam pokazali kako se služiti digitalnim katalogom: načinom pretraživanja prema autoru, nazivu i ključnoj riječi. Naučili su nas kako doći do informacije možemo li knjigu uopće posuditi te postoji li navedena knjiga u knjižnici.

Za kraj posjetili smo Teatrin, predivno malo solinsko kazalište u kojem se izvode predstave, ali i održavaju različita događanja te okrugli stolovi, a koje sadrži i poseban odjeljak knjiga o umjetnosti.

Više o aktivnosti možete pročitati na službenoj stranici Gradske knjižnice Solin.