U povodu Međunarodnog dana obitelji u Solinu upriličena izložba učeničkih radova
Autor: Antonija Barić, 11. 5. 2023.

Otvorena osma po redu izložba najboljih učeničkih radova na temu „Obitelj i ja“

U Javnoj ustanovi u kulturi Zvonimir povodom Međunarodnog dana obitelji, u četvrtak  11. svibnja, a u organizaciji Koordinacijskog odbora „Grada Solina prijatelja djece“, Vijeća za prevenciju kriminaliteta Grada Solina i u produkciji JUK Zvonimir upriličena je izložba najboljih likovnih radova učenike nižih razreda solinskih osnovnih škola.

Izložbom likovnih radova organizatori su htjeli potaknuti dječju maštovitost i kreativnost. Učenici su trebali kroz likovni izričaj izraziti što za njih znači obitelji i ljubav, a pristigli radovi pokazali su kako dječja mašta i inspiracija ne poznaju granice.

Odabirom povjerenstva kojeg su činili predstavnici svih solinskih osmoljetki nagrađeni su najbolji radovi. Prvo mjesto po odabiru žirija pripalo je Domagoju Podrugu, učeniku 3.a razreda Osnovne škole kraljice Jelene (učiteljica Vedrane Kuduz). Drugo mjesto osvojila je Nika Gnjidić, učenica 3.a razreda don Lovre Katića (učiteljica Fani Vidović). Treće mjesto su podijelili Luka Blažević, učenik 1. razreda Osnovne škola kralja Zvonimira (učiteljica Tina Topić) i Ante Grubić, učenik 4.a razreda Osnovne škole Vjekoslava Paraća (učiteljica Ivona Bašić).

Ove godine dodijeljena je i posebna nagrada, a otišla je u ruke učeniku prvog razreda Osnovne škole kraljice Jelene Arthemu Chilingeru (učiteljica Sanja Ivančić), učeniku iz Ukrajine koji je oduševio sve nazočne svojim likovnim uratkom.

Učenike, mentore i roditelje pozdravila je u ime Vijeća za prevenciju kriminaliteta i u ime ravnatelja solinskih škola ravnateljica OŠ don Lovre Katića Anđelka Slavić, a u ime Koordinacijskog odbora Grad Solin prijatelj djece, koordinatorica Radojka Bućan. Izložbu učeničkih radova je otvorio zamjenik gradonačelnika Grada Solina Ivica Rakušić te tom prilikom čestitao u ime gradonačelnika Dalibora Ninčevića svim nagrađenim učenicima i njihovim mentorima.

Svake godine, Grad Solin, raznim događajima obilježava Dan obitelji čime se prisjećamo, da je obitelj temelj današnjeg društva, da se iz obitelji i obiteljskog okruženja stvaraju ljudi sa svojim karakterom, stavovima, vjerovanjima koji grade neki budući svijet.