VIŠEDNEVNA UČIONIČKA NASTAVA
Autor: Sanja Matić, 3. 7. 2023.

Učenici od 5. do 8. razreda koji pohađaju izbornu nastavu iz talijanskog jezika  posjetili su Italiju od 26. do 29.6.2023. godine. Otputovali su s učenicima OŠ Vjekoslava Paraća te iskoristili priliku za ugodno druženje i nova prijateljstva. Voditeljice na ovom putovanju su bile učiteljice Zrinka Ivančić, Dunja Knez i Anet Plenković Račić. Posjetili su dvorac Miramare u blizini Trsta, baziliku svetog Antuna u Padovi, Uživali su u atrakcijama zabavnog parka Gardaland. Zadnji dan putovanja posjetili su Arenu i Julijinu kuću u Veroni, te uživali u pravoj pizzi iz krušne peći i sladoledu u Sirmioneu.

Ishodi ove izvanučioničke nastave su:

- upoznati sa kulturno-povijesnim znamenitostima i prirodnim

ljepotama i resursima susjedne zemlje Italije

- njegovati pozitivnih stavova prema kulturno-povijesnoj baštini stranih gradova

- proširiti znanja i upotreba stečenih znanja iz talijanskog jezika u stvarnoj situaciji

- socijalizacija

-primjeniti pravila ponašanja na putovanju te snalaženja u novoj situaciji

- uočiti poruke upozorenja i pravila ponašanja na različitim lokacijama (prometne, kulturološke, ekološke, opasnosti)

Pripremila:  Anet Plenković Račić, prof.talijanskog jezika