Svečani prijem prvaša 2017.
Autor: Zdravko Pelivan, 30. 12. 2017.

Ponedjeljak, 4. rujna za 12 ponosnih đaka prvaka PŠ Mravince označio je novi početak, kojega su s nestrpljenjem dočekali.

Jedan od važnijih dana u životu svakog djeteta, a kojeg se rado svi sjećaju je polazak u školu. Bezbrižno predškolsko djetinjstvo zamjenjuju s organiziranim školskim radom koji će im donijeti susret s novom sredinom te nove obveze i velika očekivanja roditelja.
Učionica je spremno čekala dolazak malih đaka.
Nakon himne , učenici četvrtog razreda zaželjeli su dobrodošlicu djeci, roditeljima i svim ostalim dragim gostima. Predstavili su nazočnima učiteljice i vjeroučiteljicu.
Naša poštovana ravnateljica, gospođa Vesna Ružić, došla nas je pozdraviti te toplo zaželjela svima, a posebno novim učenicima, dobrodošlicu i sretan put kroz ovu školsku godinu.
Prigodni svečani program dobrodošlice pripremile su učiteljice područne škole zajedno sa svojim učenicima, Dragica Kuzmičić , Marija Komljenović i Merica Pervan.

Priredba protkana recitacijama, igrokazima, pjesmama i plesom izmamila je osmjehe na licima prvašića koji su bili jako uzbuđeni na ovaj veliki i svečan dan.
Iz dana u dan postajat će prvašići sve mudriji poput sovica koje su, uz bojice, blokić i bombone dobili na dar kao malu uspomenu na svoj prvi školski dan.
Nakon završetka priredbe prvaši su ostali sa svojom učiteljicom Editom Rizvan, otvorivši tako vrata u jedno od najljepših razdoblja života.

I na samom kraju, želimo malim đacima prvacima sretan početak školskog života te mnoštvo veselih, poučnih i razigranih školskih dana!

Želimo im da rastu u radosti i mudrosti, te da jednog dana budu na čast i ponos svima nama koji smo imali sreću da ih učimo i da s njima dijelimo jedan dio života!

Učiteljice PŠ Mravince