OŠ kraljica Jelena i Projekt THOR – The heart of reflection
Autor: Antonija Barić, 10. 11. 2022.

OIP Posejdon u sklopu programa Eramus+ , ključne aktivnosti 2, strateškog partnerstva, je s svoja dva partnera iz Portugala: Produções Fixe Unipessoal Lda i HA MOMENT CRL,  osmislio novi alat za samo-refleksiju, refleksiju u timu /obitelji kao i debrifing refleksiju.

Pridruženi partner na projektu je i OŠ kraljica Jelena iz Solina, koja je sudjelovala u fazama tetiranja i prilagodbe alata, po završetku projekta integrirala je alat za refleksiju u razrednu nastavu, te aktivno sudjeluje u disiminaciji rezultata i prenosi znanja i vještina na druge dionike u zajednici.

THOR je svojom jedinstvenim otvorenim pristupom korišetnja već i prije kraja projekta uspjeđno integriran u razrednu nastavu, srednjoškolske aktivnosti, obiteljsko planiranje, timsku analizu kako u civilnom tako i poslovnom segementu.  Također THOR alata je dobio i titulu Projekta Dobre prakse i prije samog završetka projektnog ciklusa.

THOR alat je vizualno pomagalo pri izradi mentalnih mapa refleksije, a sadrži heksagon kartice podjeljenje u 4 osnovne kategorije: osjećaje i emocije, ciljeve, kompetencije i ishode učenja. Kombinacijom pojednih ili svih segmenata alata korisnik osvječuje svoje trenutno stanje i rezultate ili planira buduće aktivnosti.

Sastavni dio alata je THOR – The house of reflection, koja na jedan inovativan i pristupačan naćim omugućava sudionicima da osvjeste osjećaje, činjenice, pronalske koje su se dogodile tijekom realizcije određene aktivnosti te iste primjene u budućim aktivnostima.

Glavni ciljevi pri korištenju THOR alata su na prvom mjestu jačanje osobnih kapaciteta pojedinca (djece i mladih, učitelj, profesora, osoba koje rade s mladima), samim tim i organizacija, radnih i projektnih timova.

Kako bi THOR bio pristupačniji svakome, osmišljena je i web stranica na kojoj je nalazi svi materijali koji se besplatno mogu korisiti ( www.theheartofreflection.com ) kao i aplikacija prilagođena androidu, laptopu, notebook itd ( http://app.theheartofreflection.com )

Lakoća korištenja, otvoreni pristup nešto što će vas sigurno privući da koristite ovaj alat.

​THOR JE:

Neobavezan i ​​dobrovoljan. Nakon što započnete, nemate obavezu nastaviti, ali pozivamo vas da to učinite (što više koristite, bolji su i rezultati).

• To je ugodan način razmišljanja o onome što vam je važno, za šta se zalažete i što želite planirati za budućnost. NIJE "terapeutski" alat.
  • To je vrlo osobno i privatno otkriće i otkrivanje onoga što je važno za vas. Odlučite sami želite li dijeliti to s drugim ljudima ili ne.

KADA I GDJE GA KORISTITI:

• Gdje god i kad god vam najbolje odgovara.
  • Kad poželite odvojiti malo vremena za sebe, možete ga koristiti na bilo kojem mjestu i u bilo kojem trenutku. Dok putuje vlakom, prije odlaska na spavanje, na kauču čak i kad TV možda nudi relativno zanimljive alternative.
  • Odvojite vremena koliko želite za ovo i istražite po svojoj želji onoliko dimenzija koje THOR nudi.

KATEGORIJE:

Unutar THOR-a otkrit ćete različite kategorije. Svaku od ovih kategorija moguće je istražiti pojedinačno ili na uzbudljiv način u kombinaciji s rastućim razumijevanjem i samosviješću putem refleksije:

• Osjećaji: set riječi o osjećajima koje su sve jedinstvene i različite uz set pomoćnih pitanja za provjeru Vašeg dana i još jedno za podizanje Vaše emocionalne svijesti
  • Kompetencije: bogat pregled vrijednih kompetencija, a sve se temelje na sažetku širokog spektra postojećih okvira uz set pomoćnih pitanja koja će identificirati vašu trenutnu kompetenciju ili vas izazivati ​​na nova otkrića
  • Ciljevi: set vizualnih ikona / simbola koji se mogu povezati s ciljevima naših potreba i set pomoćnih pitanja za analizu trenutnih neuspjeha i postignuća i planiranje budućih