Kraljevski radio OŠ kraljice Jelene - DAN ŠKOLE
Autor: Sanja Ivančić, 3. 1. 2024.

Dobrodošli, draga školska zajednico, na prvu emisiju "Kraljevski radio", posebno priređenu povodom Dana Osnovne škole kraljice Jelene u Solinu! U ovoj emisiji, dublje ćemo istražiti povijest iza imena naše škole i postaviti pitanje: Tko je bila kraljica Jelena?

Da bismo dobili odgovore na ovo pitanje, odlučili smo se konzultirati s najboljim izvorima znanja - našim vlastitim učenicima! Proveli smo anketu među vama i saznali smo neke fascinantne odgovore. Prije nego što čujemo vaše odgovore, evo nekoliko činjenica o kraljici Jeleni za sve nas:

Kraljica Jelena bila je supruga cara Konstantina Velikog, a ona sama postala je prva kršćanska carica. Rođena je negdje oko 246. godine, a njezino kršćansko uvjerenje imalo je značajan utjecaj na carigradsku politiku. Poznata je i po svojoj darežljivosti i humanitarnom radu.

Sada, predstavit ćemo vam nekoliko mišljenja naših učenika o tome tko je kraljica Jelena:

*klikni na fotografiju kako bi poslušali radijsku emisiju

Evo što neki od vas misle o kraljici Jeleni! Hvala vam svima koji ste sudjelovali u anketi. Sada, kroz razne segmente ove emisije, istražit ćemo još više zanimljivosti o našoj školi, njezinoj povijesti te različitim događajima i aktivnostima koje smo pripremili kako bismo proslavili Dan škole.

Ostanite s nama i uživajte u prvom izdanju "Kraljevskog radija"!